F Refashion - 2nd life : Dresóweczka początek

poniedziałek, 6 lutego 2017

Dresóweczka początek

Co jakiś czas mam natchnienie na odwiedzenie Polimexu (znowu robię częściową reklamę, ale kto tam nie chodzi...) - generalnie wiadomo, że w cenach hurtowych jest nieco taniej ;)
Rzadko tam chodzę po coś konkretnego. Moje wyprawy mają raczej znamiona "polowań" na okazje - jak z resztą w każdym sklepie czy to lumpeks czy sieciówka.
Jedną z takich okazji była przeceniona szara dresówka pętelkowa. Tak się na nią napaliłam, że kupiłam jej dwie bele xD nie wiem jeszcze co z nią zrobię, ale mam :)
Jej jakość jest kontrowersyjna. No w każdym razie nie jest prima sort (po praniu trzeba prasować i podobnie jak punto trzeba ją golić przez późniejsze zmechacenia). Natomiast kocham ją za kolor szary melanż, pętelki, samoistne wywijanie się (co pozwala na surowe wykończenie ciuchów) i łatwość jej szycia. Nienawidzę jej za jedną rzecz - nie byłam w stanie jej ufarbować. No zołza jedna ma dodatek jakiegoś tak wrednego syntetyku (chociaż dzięki temu rewelacyjnie się rozciąga), że po całym procesie farbowania barwnik po prostu spływa do ścieków....może robię coś źle, ale podejrzewam, że jest chyba jednym z tych materiałów, które są oporne na wszystko. 
Koniec końców czeka mnie obszywanie całej rodziny w dresy :)

Pierwsze oczywiście były sukienki dla dziewczynek. Każda z nich ma trochę inny "styl" (jeżeli można tak powiedzieć o 3-5 latkach). 
Nie mogło również zabraknąć aplikacji (żeby dzieła zostały potem zatwierdzone przez użytkowniczki). Zawsze sprawdza się motyw serduszek lub jakiś zwierzątek (kotki pieski). Wykorzystałam do tego za mały już, nawet na lalkę, bezrękawnik niemowlęcy (sweterek) i ze starych dżinsów dodatkowo uszyłam kieszonkę. Wyszło coś takiego:
Nie jest to może Haute Couture (forma pierwszej jest na kształcie prostokąta), ale za to bardzo wygodne, ciepłe i praktyczne.

Wszystkie surowe brzegi pięknie się powywijały i na takim właśnie efekcie mi zależało. 

A tak wygląda na modelkach:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz